Truhlářská výroba

Máte zájem o naše služby?

Truhlářská výroba – STAFI

Pro truhlářskou výrobu slouží náš vlastní areál ve Starém Hradišti o celkové ploše 4500m čtverečných. Díky pravidelným investicím do nových technologií disponujeme jednou z nejlépe vybavených truhláren ve Východních Čechách. V našich dílnách tvoříme výrobky jak z masivního dřeva, tak i z lamino desek. Typicky se zabýváme výrobou oken, dveří, schodišť, kuchyňských linek, vestavných skříní a kancelářského či jiného nábytku.

Specializujeme se také na výrobu případně repasi dřevěných výplní otvorů na historických a památkově chráněných budovách.

Výroba historických replik oken a dveří

Pokud jsou okna nebo dveře na památkově chráněných budovách ve špatném stavu, většinou se přistupuje k jejich výměně za identické repliky. S touto výrobou máme bohaté zkušenosti. Typicky se jedná např. o výrobu replik špaletových nebo kastlových oken, případně vstupních masivních dveří.

Renovace neboli repase historických oken a dveří

Pokud jsou historická okna nebo dveře po letech používání v relativně dobrém stavu, tak není třeba provádět jejich výměnu za nové, ale stačí provést jejich renovace tzv. repasi. Repasí se většinou rozumí celkové odstranění nátěru starých oken nebo dveří. Celý povrch se musí důkladně obrousit a případná poškození opravit. Na závěr dojde k aplikaci nové povrchové úpravy.

Jako 1. v ČR jsme při repasi historických prvků začali využívat také moderní technologii laserového čištění.

Laser dokáže odstranit starou povrchovou úpravu dřeva, aniž by poničil vlastní dřevo, tak jak se děje při mechanickém odstranění barvy broušením či opálením.

Tuto moderní technologii využíváme také k čistění kamenných prvku (sochy, římsy, sokly), odstraňování grafity z fasád budov nebo odstranění barvy a rzi z kovových konstrukcí.

Ing. Luboš Motyčák Provozní technik - truhlářská výroba a vnitřní dveře tel: 603 502 099 e-mail: motycak@stafisro.cz

Ing. Luboš Motyčák

Provozní technik - truhlářská výroba a vnitřní dveře

tel: 603 502 099
e-mail: motycak@stafisro.cz